KLM nově nabízí připojení k internetu na evropských linkách

26.04.2021 - EvropaSpolečnost KLM začala instalovat wi-fi připojení internetu na řadu svých letadel Boeing 737. Nyní byl vybaven první Boeing 737-800 potřebnou technologií a cestující KLM se tak mohou připojit k internetu i na evropských linkách. Dodavatelem technologie a poskytovatelem připojení je společnost Viasat, se kterou se KLM dohodly na spolupráci. Připojení k internetu je zajišťováno prostřednictvím evropského satelitu Viasat. Wi-fi připojení bude postupně nainstalováno do konce letošního roku na osmnáct letadel Boeing 737-800.

Objednávka připojení k internetu na palubním portálu KLM (foto: KLM)

Cestující KLM si mohou vybrat ze tří balíčků připojení k internetu: Messaging, Surf a Stream. S balíčkem Messaging mohou cestující bezplatně odesílat i přijímat zprávy prostřednictvím aplikací WhatsApp, Facebook Messenger, WeChat apod. Pasažéři, kteří si chtějí prohlížet webové stránky, si mohou zakoupit za 8 euro (nebo 2700 mil) balíček Surf. V nabídce KLM je ještě k dispozici balíček Stream za 12 eur (nebo 4000 mil), který je vhodný pro sledování online videa. Internetové balíčky si mohou cestující zakoupit během letu prostřednictvím palubním portálu KLM, ke kterému se připojí ze svého zařízení.

Na portálu KLM jsou k dispozici další nabídky a informace. Cestující zde mají přístup k upgradům pro návazné a zpáteční lety, k informacím o případném zpoždění nebo zrušení letu či prostřednictvím partnerů KLM si mohou rezervovat představení či exkurzi. Portál rovněž umožňuje pasažérům provést změnu rezervace dalšího letu na pozdější čas nebo si pro zpáteční let změnit cestovní třídu z ekonomické třídy do Economy Comfort.

KLM - Boeing 737-800 (foto: KLM)

KLM již dříve nabízela připojení k internetu na dálkových linkách. Internet je k dispozici na palubách letadel Boeing 787 a Airbus A330 a v současnosti je instalován také na typ Boeing 777. Aktuálně je 81 % mezikontinentální flotily vybaveno připojením k internetu. Do prvního čtvrtletí 2022 má být k dispozici přístup k internetu na všech dálkových letadlech KLM.

Témata