KLM navýší množství rotací z Amsterdamu do Grazu na 10 týdně

23.09.2022 - EvropaLetecká společnost KLM se zimním letovým řádem navýší počty letů z Amsterdamu do Štýrského Hradce v Rakousku (Graz). K jedné denní rotaci z Amsterdamu v 11:55 a nazpět z Grazu ve 14:05 tak má od konce října přibýt v pondělky, pátky a neděle ještě večerní rotace s odletem v 17:10 z Amsterdamu a 19:30 nazpět z Grazu.

Lety má provozovat dceřiná společnost KLM Cityhopper s letadly Embraer 175 a 195-E2. Lety nemají sloužit jen cestujícím, kteří potřebují cestovat mezi oběma městy. Naopak, cílí hlavně na cestující, kteří v Amsterdamu přesednou na návazný let KLM a jejích partnerů.

Embraer 170 společnosti KLM Cityhopper přistává na letišti Shiphol u Amsterdamu, březen 2017 (autor: Alf van Beem , Wikimedia Commons)

Štýrský Hradec neboli Graz je hlavním městem rakouské spolkové země Štýrsko. Má 295.000 obyvatel. Místní letiště odbavilo před pandemií kolem 1 miliónu cestujících, zejména na linkách Austrianu do Vídně, Lufthansy do Mnichova a Frankfurtu, Swissu do Curychu a právě KLM do Amsterdamu. Pravidelné spojení má Graz též s Düsseldorfem a Stuttgartem díky linkám Eurowings a do Ankary díky společnosti AnadoluJet . AnadoluJet je dceřiné společnost Turkish Airlines. Samotné Turkish Airlines dříve létaly i z Graze do Istanbulu. Dále přes léto provozují sezónní spojení i společnosti Avanti Air, Corendon Airlines, Croatia Airlines, European Air Charter a Eurowings.

Z důvodu blízkosti Vídně se z Grazu stáhl Ryanair, po zrychlení přímých vlaků na letiště ve Vídni (po dokončení 27km dlouhého železničního tunelu Semmering ) plánuje svoji přítomnost na letišti Graz omezit rovněž Austrian. Graz se totiž nachází se 210km a 2 hodiny jízdy autem od největšího rakouského letiště ve Vídni. Přímé vlaky rakouských spolkových drah zatím tuto vzdálenost urazí za 3 hodiny.

Témata