KLM budou v létě provozovat lety do 167 destinací

23.03.2022 - EvropaLetecká společnost KLM Royal Dutch Airlines tento týden zveřejnila podrobnosti nadcházejícího letního letového řádu, který bude platit od 27. března do 29. října 2022. V rámci něj bude provozovat přímé lety do 167 destinací, z nichž 96 bude v Evropě.

Nizozemský dopravce uvedl, že poptávka po letech roste s tím, jak se v Nizozemí a dalších evropských zemích ruší cestovní restrikce spojené s onemocněním Covid-19. V reakci na to KLM navýšily své kapacity na evropských linkách o 10 %, což téměř odpovídá téměř úrovni předcovidového roku 2019. Příkladem navýšení letů jsou portugalská města Porto a Lisabon.

(foto: KLM)

V souvislosti s očekávaným návratem obchodních cestujících do letadel, přidaly KLM další frekvence na svých linkách do destinací ve Velké Británii, Německu a Polsku. Dále budou součástí letního letového řádu linky do Bělehradu, Dubrovníku a Palma de Mallorcy, které společnost nabídla poprvé v loňském roce. Linku do italské Verony, jež KLM vloni také zavedly, bude letos provozovat nízkonákladová pobočka Transavia.

Naopak zatím budou pozastaveny lety do Kyjeva, kvůli současné válce na Ukrajině. A také do Moskvy a Petrohradu v rámci sankcí vůči agresivnímu Rusku.

Na dálkových linkách navýšila nizozemská aerolinie ještě více svou kapacitu, a to o 17 % v porovnání s loňským rokem. Letos budou KLM létat denně na Arubu, Bonaire a Curaçao, přičemž lety na ostrov Curaçao budou provozovány dvakrát denně. Port of Spain, hlavní město Trinidadu a Tobaga, kam začaly létat KLM v zimní sezóně, bude obsluhováno linkou i během léta.

Centrum amerického města Austin (foto: KBaucherel/Pixabay)

Další navýšení kapacity se týká USA, kam společnost obnovila své lety v listopadu loňského roku po otevření hranic. Novou destinací je Austin, hlavní město Texasu, které je významným centrem technologických a biotechnologických firem. Město je také známé svou hudební scénou s řadou festivalů a klubů. KLM budou létat do Austinu třikrát týdně. Dále společnost obnoví své pravidelné lety do Salt Lake City. Celkem budou KLM létat v létě do 12 destinací v USA.

V posledních týdnech se postupně otevírají také vybrané asijské země. Před dvěma týdny KLM po dvouleté pauze obnovily pravidelné lety na Bali. Se zmírněním cestovních omezení pro cesty do Indie, navýší společnost frekvence svých letů do Dillí a Bombaje.

Přivítání letounu KLM na letišti v Denpasaru na Bali (foto: KLM)

Kvůli uzavření ruského vzdušného prostoru pro letadla ze zemí EU se prodloužila doba letů do Japonska, Číny a Jižní Koreje zhruba o dvě hodiny. Linky do Japonska a Číny mají také v současnosti mezipřistání v jihokorejském Soulu.

Kapacita linek na jihoamerický kontinent dosáhne víceméně předcovidové úrovně. KLM budou v létě létat každý den do Sao Paula, Panamy a Limy; šestkrát týdně do Quita, Guayaquillu, Bogoty, Cartageny, Rio de Janeira, Buenos Aires a Santiaga de Chile.

KLM budou pokračovat v letech na africký ostrov Zanzibar (foto: klimentgrozdanoski/Pixabay)

V rámci Afriky bude nizozemský dopravce obsluhovat přímými lety deset destinací. Pokračuje linka na Zanzibar v Tanzánii, která byla zařazena do letového řádu v loňském roce. Na dalších linkách došlo k navýšení kapacity, aby odpovídala rostoucí poptávce.

Témata