KLM budou létat do druhé destinace v Kostarice

12.04.2019 - EvropaLetecká společnost KLM Royal Dutch Airlines rozšíří svou síť o Liberii. Do tohoto města na severozápadě Kostariky prodlouží svou stávající sezonní linku do San José. Lety budou operovány od 29. října 2019 v zimním období čtyřikrát týdně, což je oproti loňsku navýšení o jeden let týdně. Směrování linky bude Amsterdam – San José – Liberia – Amsterdam. Odlety z Amsterdamu budou vždy v úterý, v pátek, v sobotu a v neděli. KLM bude linku operovat letounem Boeing 787-9 Dreamliner pro 294 cestujících.

KLM Royal Dutch Airlines - Boeing 787 Dreamliner (foto: Gerard van der Schaaf/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Liberia je největším městem provincie Guanacaste a také jejím správním centrem. „Guanacaste je druhým největším regionem Kostariky. Je znám pro svou nádhernou přírodou, která z něj činí unikátní dovolenkovou destinaci v kombinaci se San José,“ uvedl Pieter Elbers, výkonný ředitel KLM. Liberia bude po hlavním městě San José druhou destinací v KLM v Kostarice.

Samotná Liberia má necelých 60 tisíc obyvatel, nicméně blízké letiště je pro turisty oblíbenou vstupní branou do Guanacaste. Tento region je znám pro své krásné pobřeží s nedotčenými plážemi a četnými ostrovy nedaleko břehů. Jedinečné je rovněž klima této části Kostariky s nízkými srážkami od listopadu do dubna. Guanacaste má rovněž, co nabídnout milovníkům přírody. Místní vulkány obklopuje džungle s chráněnými oblastmi UNESCO, jež jsou oblíbeným cílem výletů turistů.

Pobřeží Guanacaste (foto: Kailash U/Wikimedia Commons - CC0)

Na místní letiště Daniel Oduber Quirós International létají z evropských dopravců pravidelně jen TUI Airways. Britský společnost provozuje linku z londýnského letiště Gatwick jednou týdně Boeingem 787. Naopak velmi dobře pokrývají letiště svými pravidelnými linkami americké a kanadské letecké společnosti.

Štítky