Kanadské Sunwing Airlines převzaly nové Boeingy 737 MAX

03.02.2021 - USA & KanadaNízkonákladová společnost Sunwing Airlines dnes zařadila po dvouleté přestávce do své flotily další dva nové Boeingy 737 MAX. Jedná se o letouny, které si aerolinie v minulosti pronajala od americké leasingové společnosti Air Lease Corp.

Sunwing Airlines - Boeing 737 MAX 8 (foto: Air Lease Corp.)

První dva stroje 737 MAX převzaly Sunwing Airlines v roce 2018. Další dva měly být dodány o rok později. Kvůli celosvětovému uzemnění těchto letadel byly dodávky opožděny až do tohoto týdne.

Sunwing Airlines se zaměřují na nízkonákladové lety z kanadských měst do turisticky atraktivních cílů na Floridě, v Mexiku, v Karibiku a v zemích Střední Ameriky. Aerolinie je dceřinou společností Sunwing Travel Group. V posledních měsících byly lety Sunwing Airlines kvůli probíhající pandemii koronaviru výrazně omezeny. Nejnověji společnost pozastavila od 31. ledna všechny lety do turistických destinací v zahraničí.

Flotila Sunwing Airlines se nyní skládá z 12 Boeingů 737-800 a čtyř 737 MAX 8. Další dva stroje 737 MAX společnost ještě převzít.

Témata