Jiří Pos se stal předsedou představenstva Letiště Praha

30.08.2021 - Česká republikaČtyřčlenné představenstvo společnosti Letiště Praha, a. s., se dnes v novém složení sešlo na mimořádném zasedání statutárního orgánu, aby hlasovalo o tom, kdo se stane jeho předsedou. Tím byl zvolen Jiří Pos, který při této příležitosti uvedl: „Neslibuji nemožné do tří dnů a zázraky na počkání. Jsem však přesvědčen, že dokážeme využít potenciál pražského letiště tak, aby se vrátilo do zisku a mohlo se dál rozvíjet ke spokojenosti cestujících, našich obchodních partnerů i vlastníka. To vše samozřejmě také s ohledem na dopady na životní prostředí okolních obcí a městských částí Prahy.“

Jiří Pos (foto: Letiště Praha)

Jiří Pos byl vybrán v polovině července ve výběrovém řízení Ministerstva financí ČR jako nejvhodnější kandidát do čela společnosti provozující největší mezinárodní letiště v České republice. V průběhu srpna nominaci Pose schválil vládní Výbor pro personální nominace. Do čela společnosti Letiště Praha se tak Jiří Pos vrací po sedmi letech.

Jiří Pos zasvětil celou svou profesionální kariéru letecké dopravě. Vystudoval ČVUT v Praze a na Fakultě strojní absolvoval obor ekonomika letecké výroby. Poté nastoupil do ČSA, kde pracoval dvacet let a prošel různými manažerskými pozicemi. V roce 2006 přešel do Letiště Praha a v letech 2011-14 byl předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti. Poté přešel do Českého aeroholdingu, kde v letech 2014-15 byl členem představenstva. Po přechodu do soukromé sféry se Pos zabýval v poradenstvím v oblasti letecké dopravy a cestovního ruchu. V roce 2019 se stal jednatelem Letiště Karlovy Vary, když zvítězil ve výběrovém řízení vypsaném Karlovarským krajem.

Aktuální složení představenstva Letiště Praha k 30. srpnu 2021:

Jiří Pos - předseda představenstva
Jiří Kraus - místopředseda představenstva
Jakub Puchalský - člen představenstva
Jiří Černík - člen představenstva

Témata