Jihokorejská hybridní aerolinie Air Premia začne létat do Evropy

25.03.2023 - Asie & AustrálieLetecká společnost Air Premia plánuje rozšířit svou nabídku o lety na evropský kontinent. Nejdříve v květnu zahájí pravidelné chartery ze Soulu do Osla určené pro jihokorejské turisty. Koncem června pak otevře pravidelnou linku Soul - Frankfurt, která bude provozována čtyřikrát týdně s letadly Boeing 787-9.

Air Premia - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Air Premia)

Na trase mezi Frankfurtem a Soulem bude Air Premia v pořadí čtvrtým dopravcem, když bude konkurovat společnostem Korean Air, Asiana Airlines a Lufthansa. Asiana Airlines plánuje během letních měsíců nasadit na linku do Frankfurtu také letouny Airbus A380.

Společnost Air Premia zahájila svůj provoz v roce 2021 během pandemie koronaviru. Zprvu létala na linkách do jihovýchodní Asie, v loňském roce pak zahájila lety na západní pobřeží Spojených států. Letos v květnu pak otevře také novou dálkovou linku do Newarku.

Air Premia se označuje za hybridní leteckou společnost, která kombinuje prvky nízkonákladových a full service aerolinií. V ekonomické třídě se snaží nabízet letenky za výhodné ceny. Vedle toho je na palubách také třida premium economy s většími rozestupy sedadel a větším komfortem. V současnosti Air Premia provozuje tři Boeingy 787-9, které byly pronajaté do Air Lease Corporation. Dalších sedm letadel stejného typu pak má objednána přímo u amerického Boeingu.

Témata