Korejské Air Premia mají první Boeing 787 Dreamliner

05.04.2021 - Asie & AustrálieNové jihokorejské aerolinie Air Premia převzaly svůj první letoun. Jedná se o Boeing 787-9 registrace HL8387 pronajatý od americké leasingové společnosti Air Lease Corp. Minulý čtvrtek letoun poháněný motory Rolls-Royce Trent 1000 přeletěl z továrního letiště Paine Field u Seattlu do Soulu.

Vizualizace Boeingu 787 v barvách Air Premia (foto: Boeing)

Air Premia si pronájmy a objednávkami zajistila celkem devět letadel Boeing 787-9. Tři letouny byly pronajaty u Air Lease Corp. (ALC), zbylé pak společnost objednala přímo u Boeingu. Přílet prvního letounu umožní společnosti dokončit proces získání osvědčení leteckého provozovatele. Do konce letošního roku má nová aerolinie převzít další dva letouny pronajaté od ALC.

Air Premia se označuje za hybridního dopravce kombinující prvky low-costu a full-service aerolinií. Společnost bude vedle ekonomické třídy nabízet také Premium economy. Na dálkových letech má být cestujícím nabízeno jídlo a pití zdarma.

Podle jihokorejských médií chce Air Premia zahájit provoz do konce letošního roku a zprvu se zaměřit na jihovýchodní Asii. Později chce společnost rozšířit svou působnost o dálkové lety do Evropy a USA. Flotila se má postupně rozrůst na deset letadel Boeing 787. Původně měly být první lety zahájeny již v polovině loňského roku.

Za Air Premia stojí skupina jihokorejská investiční společností JC Partners, která spolu s hongkongskou firmou Korchina Logistics, kontroluje 68,9 % akcií.

(zdroj: Air Premia/YouTube)

Témata