JetBlue otevře první linku do kontinentální Evropy, bude létat do Paříže

16.11.2022 - USA & KanadaNízkonákladová společnost JetBlue Airways dnes oznámila, že v letní sezóně 2023 začne pravidelně létat do Paříže. Francouzská metropole bude po Londýnu druhou její evropskou destinací a prvním cílem v kontinentální Evropě.

JetBlue Airways nejprve spustí pravidelnou linku z New Yorku-JFK do Paříže a následně začne létat také linku Boston - Paříž. Obě linky budou obsluhovány Airbusy A321LR. Letouny společnosti budou v Paříži přistávat na letišti Charlese de Gaulla.

Bližší podrobnosti letového řádu linek do Paříže JetBlue Airways zatím nezveřejnily. Prodej letenek na obě ohlášené linky má být zahájen až za několik měsíců.

Infografika, kterou JetBlue Airways zveřejnily spolu s oznámením o zahájení letů do Paříže (zdroj: JetBlue Airways)

JetBlue Airways po dlouhých přípravách a odkladech způsobených pandemií koronaviru vstoupily na transatlantické linky v srpnu loňského roku, když začaly létat do Londýna. V současnosti do britského hlavního města provozují pět letů denně z New Yorku-JFK a Bostonu. V Londýně létají, jak na letiště Heathrow, tak i na letiště Gatwick.

„Ohlas na naši londýnskou linku je důkazem, že kombinace skvělých služeb a nízkých cen funguje. Už teď se těšíme, že do nejnavštěvovanějšího města kontinentální Evropy přivezeme naši přepracovanou třídu Mint i základní nabídku“ uvedl Robin Hayes, výkonný ředitel JetBlue Airways.

Letoun Airways A321LR společnosti JetBlue na londýnském letišti Heathrow (foto: JetBlue Airways)

JetBlue Airways jsou v současnosti šestou největší leteckou společností ve Spojených státech. Společnost v roce 1998 založil brazilsko-americký podnikatel David Neeleman. Koncept aerolinie je nabízet za nízkou cenu vysoce kvalitní služby. Přestože se jedná o nízkonákladovou aerolinii nabídkou služeb často překonává tradiční dopravce. V současnosti JetBlue létají do 104 destinací ve Spojených státech, Karibiku, Střední a Jižní Americe a také v Evropě. Lety zajišťuje flotila 287 letadel typů Embraer 190, Airbus A220-300, A320, A321, A321neo a A321LR.

Témata