JetBlue musí zpozdit plány na transatlantické lety z Bostonu

02.06.2022 - USA & KanadaKvůli zpožděným dodávkám letadel Airbus A321LR je letecká společnost JetBlue Airways nucena o několik týdnů posunout plány na spuštění transatlantických letů mezi Bostonem a Londýnem. Spuštění letů z Bostonu do Londýna-Heathrow bylo původně plánováno na 19.7., do Londýna-Gatwicku na 22.8. letošního roku. Nově se však start obou linek o několik týdnů odkládá, a to na 4.8., respektive 20.9. Obě linky plánuje JetBlue obsluhovat letadly A321LR denně. Několikatýdenní zpoždění plánovaných dodávek letadel Airbus vysvětluje problémy s dodávkami komponent od subdodavatelů.

JetBlue měla svoji transatlantickou premiéru úzkotrupými letadly již v minulém roce, když v srpnu otevřela spojení mezi New Yorkem (letiště JFK) a Londýnem-Heathrow. O měsíc později koncem září pak také spojení z New Yorku do Londýna-Gatwicku. Společnost JetBlue na těchto linkách v současnosti létá třemi již dodanými letadly Airbus A321LR. Ty má v konfiguraci 24 sedaček třídy Mint (odpovídá obchodní třídě), 24 sedaček třídy Blue Extra (odpovídá premium economy) a 90 sedačkám třídy Blue (odpovídá ekonomické třídě). Čtvrté letadlo A321LR připravuje pro lety Bostonu. JetBlue má v současnosti objednáno dalších 9 letadel typu Airbus A321LR, a 13 letadel typu Airbus A321XLR, jejichž dodávky by měly začít již v příštím roce. Současně však JetBlue ve svém rezervačním systému díky strategické spolupráci nabízí také lety American Airlines, která létá mezi New Yorkem (letištěm JFK) a Londýnem-Heathrow létá širokotrupými letadly 4x denně.

Airbus A320 společnosti JetBlue na letišti generála Edward Lawrence Logana v Bostonu, prosinec 2011 (autor: redlegsfan21, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata