Jazeera Airways předběžně objednaly letouny Airbus A320neo

16.11.2021 - Asie & AustrálieZástupci nízkonákladové společnosti Jazeera Airways dnes uzavřely s Airbusem memorandum o porozumění týkající se dodávky 20 letadel Airbus A320neo a osmi A321neo. Součástí memoranda je také opce na pět dalších letadel řady A320neo. Podle katalogových cen dosahuje hodnota předběžné objednávky výše 3,5 miliardy dolarů.

Jazeera Airways - Airbus A320neo (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Kuvajtský dopravce provozuje Airbusy A320neo již od roku 2018 a nyní má ve své flotile devět letadel tohoto typu. Novou objednávkou dojde do roku k rozšíření flotily až na 35 letadel rodiny A320neo.

„Do roku 2026 tak zdvojnásobíme velikost naší současné flotily na 35 letadel. Aerolinie ve třetím čtvrtletí silně rostla a vrátila se k ziskovosti. Máme před sebou zajímavé plány na expanzi, které dále zvýší náš přínos kuvajtské ekonomice zejména odvětví cestovního ruchu,“ řekl Marwan Boodai, předseda společnosti Jazeera Airways.

Výkonný ředitel Jazeera Airways Rohit Ramachandran uvedl, že objednáním A320neo a A321neo společnost získá velkou flexibilitu při otevírání středně dlouhých a dálkových linek z Kuvajtu. V současnosti společnost svými pravidelnými linkami obsluhuje více než 30 destinací na Blízkém východě, v Indii a Africe. Jedinou evropskou destinací je aktuálně Istanbul, v letní sezóně společnost také provozovala linku do Sarajeva. Před vypuknutím pandemie aerolinie také zahájila v roce 2019 dálkovou linku do Londýna na letiště Gatwick.

Jazeera Airways byly založeny v roce 2004 jako první soukromá letecká společnost v Kuvajtu. Zahájením provozu nové aerolinie o rok později skončil padesátiletý monopol státních Kuwait Airways. V současnosti společnost provozuje sedm letadel Airbus A320 a šest A320neo.

Témata