ITA Airways začne na podzim létat do Rio de Janeira

15.01.2023 - EvropaItalská národní letecká společnost ITA Airways pokračuje v rozšiřování svých dálkových linek. Od 29. října 2023 bude létat z Říma do Rio de Janeira. Nová linka bude provozována denně letounem Airbus A330-200 pro 256 cestujících. Letenky na novou dálkovou linku jsou již v prodeji prostřednictvím webu ITA Airways a dalších prodejních kanálů.

Pohled na Rio de Janeiro s horou Corcovado (foto: 12019/Pixabay)

Díky lince bude mít Řím po tříleté pauze opět přímé letecké spojení s Rio de Janeirem. Naposledy do tohoto brazilského města létala společnost Alitalia, která lety na lince přerušila v březnu 2020 kvůli pandemii koronaviru.

Rio de Janeiro bude druhou destinací ITA Airways v Brazílii a v pořadí třetím cílem v Latinské Americe. V červnu loňského roku společnost zahájila pravidelné lety do São Paula. V rámci Jižní Ameriky dále ITA Airways létají od loňského roku také do Buenos Airways.

Dálkové linky jsou důležitým pilířem strategie ITA Airways, poněvadž nejsou tak příliš zasaženy low-cost konkurencí jako linky po Evropě. Zároveň zlepšují obsazenost evropských linek, které částečně slouží jako přípoje k dálkovým letům.

Témata