ITA Airways začne létat do Dakaru v Senegalu

20.02.2024 20:54 - EvropaNovou pravidelnou linku na africký kontinent chystá italský národní letecký dopravce ITA Airways. Od 3. června bude společnost létat z římského letiště Fiumicino do Dakaru. Prodej letenek na novou linku společnost zahájila dnes.

Linka do hlavního města Senegalu bude provozována čtyřikrát týdně s odlety z Říma vždy ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli. Lety budou zajištěny Airbusem A321neo s kapacitou 165 míst. Kabina tohoto letadla je rozdělena do třech tříd, v přední části je dvanáct sedadel Business Class, následuje dvanáct sedadel Premium Economy a za nimi je dalších 141 míst ekonomické třídy.

ITA Airways - Airbus A321neo (foto: ITA Airways)

ITA Airways má v současnosti jen tři destinace na africkém kontinentu, a to severní Afriku, kde svými linkami obsluhuje Alžír, Tunis a Káhiru. Do subsaharské Afriky zahájí italská aerolinie lety až začátkem června. Vedle Dakaru zahájí ITA Airways také lety do Akkry, hlavního města Ghany.

V nadcházející letní sezóně tak bude ITA Airways létat do 57 destinací, přičemž patnáct bude dálkových. Na domácím trhu letadla společnosti pravidelně přistávají v šestnácti italských městech.

Témata