ITA Airways spojí Řím s Dillí

03.09.2022 - Asie & AustrálieOd 3.prosince 2022 spojí ITA Airways římské letiště Fiumicino s indickým městem Dillí. Nová linka bude provozována třikrát týdně s odlety z Říma každé pondělí, středu a sobotu ve 14:10. Odlety z Dillí budou vždy v úterý, ve čtvrtek a neděli ve 03:50. Společnost na linku nasadí svůj Airbus A330-200 v konfiguraci s 20 sedadly v business class, 17 v premium economy a 219 místy v ekonomické třídě.

Airbus A330-200 společnosti ITA Airways, červenec 2022 (foto: Khoshhat/Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Novou linkou do Dillí ITA Airways dále expandují na asijský trh. V současnosti společnost na asijský kontinent prakticky nelétá, jedinou výjimkou je blízkovýchodní Tel Aviv. Již dříve však společnost ohlásila dálkovou linku do Tokia, která má být otevřena v listopadu. Od prosince má být otevřena také na turisty cílená linka z Říma do Male na Maledivách.

Dillí, které má téměř 19 milionů obyvatel, je po Bombaji druhým největším městem v Indii. Při započtení měst Ghaziabad, Faridabad, Gurgaon a dalších satelitních sídel žije v aglomeraci Dillí přes 28 milionů obyvatel. Součástí je i Nové Dillí, které je hlavním městem Indie.

Místní mezinárodní letiště Indiry Gándhiové se řadí do kategorie největších letišť světa. Před pandemií odbavilo 67 miliónů cestujících ročně. Ačkoli za poslední finanční rok 2021 letištěm prošlo jen 39 miliónů cestujících, je zřejmé, že v krátké době letiště překoná nové mety odbavených pasažérů. Indický letecký trh je totiž jedním z nejrychleji rostoucích trhů světa. Odhady expertů v letectví indickému trhu predikují v příštích letech průměrný růst nejméně o 7 % ročně.

Témata