ITA Airways oslavily první výročí zahájení provozu

19.10.2022 - EvropaItalský národní letecký dopravce ITA Airways oslavil v sobotu první výročí od zahájení letů. Připomeňme, že 15. října 2021 zahájila provoz prvním letem na pravidelné lince AZ1637 z Milána-Linate do jihoitalského Bari. Společnost svými lety nahradila svou předchůdkyni Alitalia. Přestože ITA Airways provozují řadu letadel bývalé Alitalia a zaměstnaly množství pracovníků této společnosti, nejsou právním nástupcem této bývalé národní aerolinie.

ITA Airways - Airbus A350-900 (foto: ITA Airways)

Podle managementu byl pro ITA Airways velmi důležitý, přestože společnost musela vedle dopadů pandemie Covid-19 čelit novým obtížím spojenými zejména s dopady ruské invaze na Ukrajinu. V prvním roce provozu společnost přepravila celkem 9 milionů letů. Velmi dobrá je dochvilnost letů vzhledem k problému s nedostatkem zaměstnancům na evropských letištích.

Během prvního roku se flotila rozrostla z 52 na 69 letadel, přičemž společnost již převzala sedm dálkových Airbusů A350-900. Od tohoto měsíce ITA Airways nově provozují dvě nová letadla Airbus A220-300, které budou nasazována na linky do Janova, Turína, Neapole, Ženevy, Curychu a Mnichova. Počet členů věrnostního programu Volare vzrostl na 700 tisíc. Společnost rovněž představila nové menu pro dálkové linky připravené podle návrhu michelinského šéfkuchaře Gian Piera Vivaldiho.

ITA Airways chtějí i nadále pokračovat ve své strategii, která je založena na čtyřech pilířích – udržitelnosti, digitalizaci, inovacím a orientacím na zákazníka. Ve svém marketingu společnost sází na propojení své značky s italským špičkovým sportem. Azurově modrá barva letadel koresponduje s barvami dresů italského fotbalového reprezentačního týmu, který bývá nazýván „squadra azzurra“. U příležitosti prvního výročí provozu spustila společnost v italských médiích novou reklamní kampaň.

V nadcházejícím zimním období chce ITA Airways rozšířit zejména svou síť dálkových linek. Od 5. listopadu 2022 bude nově létat z Říma na tokijské letiště Haneda. Linka bude provozována třikrát týdně letouny Airbus A350-900. Od 3. prosince 2022 pak letouny ITA Airways budou rovněž nově létat z Říma do Dillí. Nové spojení bude operováno třikrát týdně s Airbusy A330-200. Další novinkou je sezónní linka na Maledivy. Ta bude provozována od 17. prosince 2022 do 25. března 2023 jednou týdně s A330.

Témata