ITA Airways budou mít code-sharing s Kuwait Airways

12.06.2022 - EvropaLetecké společnosti ITA Airways a Kuwait Airways toto pondělí oznámily nové partnerství v oblasti code-sharingu. Kód ITA Airways bude nově umístěn na letech Kuwait Airways z Říma a Milána do Kuvajtu. Naopak kód kuvajtského dopravce se objeví na linkách ITA Airways do dvanácti italských destinací (Bari, Benátky, Bologna, Brindisi, Catania, Florencie, Janov, Lamezia Terme, Neapol, Palermo, Terst a Turín) a dále na linkách z Říma do Atén a Nice.

ITA Airways - Airbus A320 (foto: Styyx/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Dohoda o sdílení kódů, která bude platit od 6. června 2022, nabídne pasažérům nové možnosti kombinovaného spojení lety obou dopravců. Díky spolupráci dojde k rozšíření možnosti letů mezi italskými městy a Kuvajtem. ITA Airways a Kuwait Airways se rovněž dohodly, že budou jednat o dalších možnostech spolupráce zejména v oblasti věrnostních programů a dalšího rozšíření code-sharingu.

ITA Airways od svého zahájení provozu vloni na podzim postupně uzavírají dohody o code-sharingu s různými leteckými společnostmi s cílem zajistit návazné lety do dalších destinací a rozšířit tak možnosti cestování.

Témata