ITA Airways spolupracují s brazilskými Azul Linhas Aéreas

14.06.2022 - EvropaItalská ITA Airways se nově dohodla na sdílení letů s brazilskou aerolinií Azul Linhas Aéreas na sdílení letů. Dohoda o code-sharingu platí od 10. června. Podle dohody je kód AZ společnosti ITA Airways umístěn na vnitrostátní lety společnosti Azul ze São Paula do Belému, Rio de Janeira, Cuiabá, Porto Alegre, Recife, Juazeiro do Norte, Belo Horizonte a Curitiby.

Spojení do těchto nejvýznamnějších brazilských měst bude možné použít jako přípojné lety k nové dálkové lince ITA Airways z Říma do São Paula. Na webu ITA Airways je možné rezervovat si letenky do těchto dalších měst, přičemž bude možné odbavit zavazadlo až do cílové destinace.

Dohoda s Azul Linhas Aéreas je další z celé řady dohod o code-sharingu, které ITA Airways v posledních týdnech uzavírá. Společnost se tak snaží nabídnout svým zákazníkům další možnosti cest a zajistit tak vyšší vytížení svých letů. Již dříve italský dopravce se dohodl na sdílení kódu s leteckými společnostmi Aerolineas Argentinas, airBaltic, Air Europa, Air France, Air Malta, Air Serbia, Delta Air Lines, KLM, Etihad Airways, Kuwait Airways, Neos a dalšími.

Airbus A330 společnosti Azul Linhas Aéreas, únor 2019 (autor: Nathan Coats, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata