Iraqi Airways obnoví lety do Německa a Dánska

05.11.2023 20:48 - Asie & AustrálieIrácké ministerstvo dopravy oznámilo, že národní letecká společnost Iraqi Airways obnoví od 10. listopadu pravidelné lety do Německa a Dánska. Od tohoto data má irácký dopravce opět létat z Bagdádu do Kodaně, Berlína, Düsseldorfu, Frankfurtu a Mnichova.

Iraqi Airways - Airbus A320 (ilustrační foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Samotné Iraqi Airways jsou stále na černé listině leteckých dopravců, kteří mají zakázáno létat do zemí Evropské unie. Důvodem je několik bezpečnostních pochybení posádek v posledních letech. Jedinou možností, jak Iraqi Airways mohou zahájit lety do členských zemí EU, je pronájem letadla i s posádkou od jiného dopravce, který takové problémy nemá. Irácké ministerstvo nezveřejnilo další podrobnosti, jak budou lety společnosti zajištěny.

Krok Iraqi Airways je vnímán jako součást snah dosáhnout zrušení zákazu letů do členských států EU. Společnost se nyní snaží zlepšit své bezpečnostní standardy, aby byly v souladu s požadavky Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA). V říjnu proběhlo jednání zástupce EU s vedením iráckého úřadu civilního letectví o potřebných krocích ke zrušení tohoto zákazu.

Témata