Icelandair zastaví dálkové linky do San Francisca a Kansas City

01.10.2019 - EvropaSpolečnost Icelandair zastaví 5. ledna 2020 pravidelné lety z Reykjavíku do San Francisca. V současnosti je linka provozována čtyřikrát týdně letounem Boeing 767-300ER. Islandský dopravce v letním letovém řádu 2020 rovněž nepočítá se sezónní linkou do Kansas City. Linka byla provozován do 15. září třikrát týdně letounem Boeing 757-200.

Boeing 767-300ER společnosti Icelandair (foto: Mark Harkin/Wikimedia Xommons - CC BY 2.0)

Podle prohlášení Icelandair Group určeného pro investory budou linky do San Francisca a Kansas City ukončeny z komerčních důvodů. Skupina dále uvedla, že společnost Icelandair v současnosti reviduje letový řád na příští letní sezónu s cílem zvýšit ziskovost sítě linek a minimalizovat rizika spojená s uzemněním letadel Boeing 737 MAX.

Icelandair - Boeing 757 (foto: Aero Icarus/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Do Kansas Iety začaly Icelandair létat vloni v květnu a do San Francisca v červnu. Obě linky byly součástí tehdejší expanze islandského dopravce na transatlantických linkách a zapadaly do dlouhodobé strategie společnosti sázejíci na přepravu cestujících mezi Evropou a Severní Amerikou s přestupem na Islandu.

Icelandair - mapa linek 2019 (zdroj: icelandair.com)

Štítky