Icelandair nově létá na Blízký východ, zahájil lety do Tel Avivu

14.05.2023 23:26 - EvropaLetecká společnost Icelandair zahájila ve středu 10. května lety na nové pravidelné lince z Keflaviku do Tel Avivu. Linka bude provozována jako sezónní až do 29. října 2023. Letový řád společnosti počítá se třemi rotacemi týdně, které budou obsluhovány letadly Boeing 737 MAX 8. Ty létají v uspořádání do dvou tříd s osmi sedadly v business class a 144 místy v ekonomické třídě. Doba letu se pohybuje okolo sedmi hodin.

Icelandair - Boeing 737 MAX 8 (foto: Icelandair)

Tel Aviv je prvním cílem Icelandair na Blízkém východě. Společnost chce zejména profitovat z přepravy cestujících mezi Spojenými státy a Izraelem s přestupem na letišti Keflavik. Islandský dopravce má solidní pokrytí ve Spojených státech. Naposledy oznámil zahájení do Detroitu jako své patnácté destinace ve Spojených státech. Vedle toho společnost počítá také s poptávkou po letech na samotný Island. V poslední době vzrostl zájem o Island mezi izraelskými turisty.

„Tel Aviv je zajímavá nová destinace, která dokonale zapadá do našeho obchodního modelu a umožňuje nám nabízet pohodlné spojení mezi Izraelem a Severní Amerikou. Je také výborným doplňkem k rozmanitým destinacím, které jsou k dispozici pro náš domácí trh,“ uvedl Bogi Nils Bogason, ředitel společnosti Icelandair.

Připomeňme, že minulý měsíc se Icelandair rozhodl poprvé objednat letadla od Airbusu. Společnost v dubnu uzavřela memorandum o dodávce třinácti letadel Airbus A321XLR s opcí na dalších dvanáct kusů. Icelandair byl dosud věrným zákazníkem Boeingu. Objednané A321XLR mají být dodávány od roku 2029, Icelandair chce od roku 2025 provozovat také čtyři A321LR. Jednání o pronájmu těchto letadel mají být v pokročilé fázi.

Témata