Icelandair létají nově do Denveru

30.05.2012 - EvropaIslandská letecká společnost Icelandair zahájila 10. května pravidelné lety z Reykjaviku do Denveru. Město ležící v Coloradu na úpatí Skalnatých hor je bránou do amerického středozápadu. Nová linka je provozována čtyřikrát týdně letounem Boeing 757-200, přičemž se počítá s celoročním provozem.

Netradiční terminál Jeppesen na mezinárodní letišti v Denveru (foto: Denver International Airport)

Denver je v pořadí již devátou destinací Icelandair v Severní Americe. Společnost dále pravidelně létá z Reykjaviku do Bostonu, Halifaxu, Minneapolis/St. Paul, New Yorku-JFK, Orlanda, Seattlu, Toronta a Washingtonu. Icelandair nabízí cestujícím na linkách ze západní Evropy do USA a Kanady možnost přerušit cestu na Islandu až na dobu devíti dnů a poznat tak krásy tohoto ostrova.

Nová linka je významným rozšířením i pro letiště v Denveru. Přestože je toto letiště s loňskými 53 miliony odbavenými cestujícími pátým největším letištěm v USA, mělo dosud přímé letecké spojení s Evropou jen dvěmi linkami a to spojem British Airways z Londýna a Lufthansy z Frankfurtu. Linka Icelandairu je tak první novou dálkovou linkou do Evropy otevřenou za posledních deset let.

Témata