Icelandair a Air Greenland propojí své sítě a usnadní cesty do Grónska

21.09.2022 - EvropaLetecké společnosti Icelandair a Air Greenland podepsaly v pondělí memorandum o strategické spolupráci. Obě aerolinie vidí možnosti vzájemné spolupráce při propojení sítě obou společností, Air Greenland má rozsáhlou síť linek v rámci Grónska, Icelandair zase operuje pravidelné linky na evropský kontinent a do Severní Ameriky.

Zástupci společností Icelandair a Air Greenland po podpisu memoranda o spolupráci (foto: Icelandair)

Icelandair přesunul část letů do Grónska z letiště Reykjavík do svého hlavního uzlu na letišti Keflavík. Tato změna umožnila nabídnout cestujícím rychlý přestup z evropských a severoamerických letů do Grónska. Icelandair létá z Keflavíku do Ilulissatu na západním pobřeží Grónska. Air Greenland vedle Ilulissatu spojuje s Keflavíkem také grónské hlavní město Nuuk.

„Rozšířenou spolupráci považujeme pro Grónsko za strategicky výhodnou, protože napojení na mnoho mezinárodních linek Icelandair vytvoří lepší dostupnost Grónska a poskytne lepší příležitosti pro obchodní i dovolenkové cestující. Zajistíme tak obyvatelům Grónska snadněji dostat se do světa a světu se snáze dostat do Grónska. Turisté přijíždějící na Island budou mít navíc lepší možnost navštívit také Grónsko,“ uvedl Jacob Nitter Sørensen, ředitel společnosti Air Greenland.

Témata