Iberia se v zimní sezóně dostane nad předpandemickou úroveň

31.10.2022 - EvropaLetecká společnost Iberia dnes informovala, že v nadcházející zimní sezóně se vrátí na předpandemickou úroveň a během prvního čtvrtletí nabídne o 5 % více letů než v roce 2019. To je dáno tím, že španělský dopravce zcela obnoví svou síť do Latinské Ameriky, kde bude opět létat do Rio de Janeira a Caracasu. Dále Iberia rozšíří své lety do Kolumbie a Mexika.

Výrazného navýšení kapacit se dočkají lety do Spojených států. Na nich bude kapacita dokonce o 15 % vyšší než v předpandemickém roce 2019. Ještě vyšší má být počet letů do USA, a to až o 21 % v porovnání se zimním letovým řádem 2019/20. Linka do Dallasu bude nově provozována celoročně, navýšení počtu letů je plánováno na linkách do Miami a New Yorku.

Iberia - Airbus A330-300 (foto: Iberia)

Iberia také posílí některé vnitrostátní a evropské lety. Na domácích trasách je to posílení na lince Madrid - Barcelona, na které společnost nabídne až 86 letů týdně. Cestující si budou moci vybrat v každém směru až 15 letů denně. Nabídnutá kapacita na této lince bude vyšší než v roce 2019 také díky tomu, že na linku budou nasazovány o něco větší Airbusy A320neo.

V rámci Evropy společnost posílí zejména své lety do Itálie, Francie, Portugalska a Švýcarska. Rekordní má být nabídka 60 letů týdně z Madridu do Paříže, které vedle Iberia zajišťuje také Iberia Express. Pro Lisabon společnost plánuje až 40 letů týdně, do Porta bude nabízet až čtyři lety denně. Linka do Funchalu bude provozována denně.

Rozšíření provozu a navýšení kapacit umožní nová letadla, které španělský dopravce zařadí během následujících měsíců do své flotily.

Témata