Iberia ruší svuj hub v Miami

06.07.2004 - EvropaŠpanělský národní dopravce Iberia oznámil, že ruší svůj hub v Miami. Hlavním důvodem je zavedení tranzitních víz ze strany USA a zpřísnění tranzitních kontrol, kvůli nimž se prodloužily časy potřebné na přestup. Iberia se proto rozhodla od října zcela změnit svůj systém letů do oblasti Střední Ameriky. Dosud španělský dopravce ze svého hubu na Floridě obsluhoval menšími letadly některé destinace ve Střední Americe. V současnosti tak mají na letišti v Miami svou základnu čtyři letouny Airbus A319 Iberia.

Nově bude Iberia od podzimu s letouny A340 provozovat přímé lety z Madridu do Guatemala City a Panama City. Počet letů do Miami bude snížen ze dvou na jeden let denně. Iberia očekává, že uzavře dohody o code-sharingu s vybranými středoamerickými regionálními aeroliniemi o obsluze dalších svých dosavadních destinací v oblasti (mluví se zejména o code-sharingu s honduraskou společností TACA). Cancun, Managua, San Jose, San Pedro Sula a San Salvador budou poté obsluhovány prostřednictvím code-sharingu s partnerskými společnostmi z Guatemala City, Panama City a Miami.

Společnost Iberia je spolu s Air France lídrem ve spojení Evropy s Latinskou Amerikou. Iberia chce nabízet nejvyšší počet přímých spojení do Jižní a Střední Ameriky v nejvýhodnějších časech. Nově od 6. července Iberia provozuje přímé letecké spojení do Montevidea. S výjimkou La Pazu a Asuncionu obsluhuje španělský dopravce všechny významné body v Jižní Americe.

Štítky