Iberia nechává cestující vybrat svoji novou letní destinaci

19.04.2021 - EvropaŠpanělský národní dopravce Iberia Líneas Aéreas nechává na sociálních sítích vybrat své příznivce kam zavést na léto 2021 svoji novou, v pořadí již 113tou destinaci. Má jít o destinaci dočasnou, obsluhovanou přes léto. Fanoušci na Facebooku, Twitteru a Instagramu nyní mohou hlasovat mezi portugalskými ostrovy Azory, korsickou Bastií, marockým Fezem, slovinskou Lublaní nebo Rhodosem, Soluní a Zakynthosem v Řecku. Detaily výběru jsou ve španělštině zde. Fanoušci Iberie mohou hlasovat do 26.4. Výsledek by měl být známý 28. dubna a Iberia by měla do vybrané destinace létat v srpnu 2021. Současně s fanouškovským výběrem oznámila Iberia svým příznivcům novou linku mezi Madridem a Maledivami.

Airbus A320 v barvách společnosti Iberia na letišti Palma de Mallorca (foto: Javier Rodríguez, červen 2016, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Otázkou je, co konkrétně aerolinka podobným výběrem na sociálních sítích zjistí. Zřejmě spíše zjistí, která komunita subjektivně nejvíc silně cítí, že jí chybí dostatečné letecké spojení se světem. Samozřejmě tento pocit nemusí korelovat s tím, která linka by mohla mít potenciál být z dané množiny nejziskovější. V současnosti to totiž vypadá, že slovinská komunita se na sociálních sítích mimořádně zaktivovala a výsledkem by tak mohla být Lublaň.

Nápad výběru z několika možných destinací bude zřejmě povědomý zejména slovenským sousedům z Košic. V březnu 2018 se podobně ptala svých zákazníků společnost Eurowings kam má nově létat z Düsseldorfu. Její příznivci na sociálních sítích měli tehdy na výběr z destinací v Aarhusu, Corku, Friedrichshafenu, Košic, Lublaně a Stavanger. V současnosti jsou lety do Košic přerušeny. Eurowings je opět nabízí s frekvencí čtyřikrát týdně od listopadu. O rok dříve, v roce 2017 byl vítězem výběru společnosti Eurowings mezi destinacemi Brač, Mostar a Podgorica bosenský Mostar (OMO), kam Eurowings stále sezónně jednou týdně z Düsseldorfu létá.

Témata