Iberia navýší počet letů do Prahy

28.02.2008 - Česká republikaIberia je spokojena s výsledky nově zavedené linky z Madridu do Prahy a chystá se v srpnu navýšit počet letů do hlavního města České republiky. Během listopadu a prosince využilo novou linku na deset tisíc cestujících a průměrné využití kapacity letadla dosáhlo plných 73 %. To je výsledek, který je nad průměrem evropských linek tohoto dopravce. V letošním roce společnost očekává, že linku z Madridu do Prahu využije na 60 tisíc cestujících. Společnost se tak rozhodla v druhé polovině letní sezóny přidat dva lety týdně. Její letadla tedy budou na ruzyňském letišti k vidění každý den.

Pražská linka je přínosem i pro zbytek sítě společnosti Iberia. Až třetina španělských cestujících v Madridu přestupuje na lety do Malagy, Alicante, Sevilly nebo Valencie. Podobně pozitivních výsledků dosáhla i linka do Varšavy, která byla otevřena také minulý rok na podzim. Do Varšavy se bude od srpna létat pětkrát týdně místo současných čtyř letů týdně. Na lince do Varšavy hodlá Iberia přepravit 49 000 lidí. V případě polských cestujících společnost zmínila i jejich přínos dálkovým linkám do Latinské Ameriky. V případě varšavských letů v Madridu transferuje až 41 procent všech pasažérů.

Španělské aerolinie také oznámily, že budou od 7. června do 12. října nově létat na trase Madrid – Dubrovník. Chorvatské město se tak brzy stane již šestou destinací společnosti ve střední a východní Evropě po Moskvě, Bukurešti, Praze a Varšavě a Petrohradu. Dubrovník bude alespoň prozatím nalétáván pouze v době nejvyšší letní sezóny. Linka bude třikrát týdně obsluhována letouny Airbus 320 v konfiguraci dvou cestovních tříd pro 164 cestujících. Iberia obnoví toto léto také sezónní linku do ruského Petrohradu. Na této lince budou létat stejné stroje dvakrát týdně.

Témata