Helvetic zdražil letenky o 20 %

16.02.2005 - EvropaŠvýcarská nízkonákladová společnost Helvetic.com oznámila zvýšení jednotné ceny letenek z 99 EUR na 119 EUR s platností od 1. března 2005 (uvedené ceny nezahrnují taxy a další poplatky). Společnost zvýšení cen zdůvodňuje tím, že nyní nalétává vzdálenější destinace zejména na jihu Španělska a Itálie, a průměrná délka letu se oproti minulosti zvýšila o 20 %. Helvetic.com i nadále zachovává koncept jednotných cen letenek na všech svých linkách bez ohledu na to, jak dlouho před odletem byla letenka zakoupena. Zachována zůstavá i odměna pro časté cestující v podobě každé desáté letenky zdarma.

Helvetic.com - Fokker 100
Flotila společnosti je unifikovaná, tvoří jí sedm letadel Fokker 100, které dříve létaly u American Airlines. (Foto: Helvetic.com)

Letní letový řád počítá s lety z Curychu do 20 destinací v 8 zemích. Společnost v uplynulém roce zastavila lety na řadě linek, které se ukázaly jako neprofitabilní, a začala se výrazně orientovat na turisticky atraktivní cíle v oblasti Středomoří, ve Španělsku nalétává 6 destinací, v Itálii obsluhuje 7 cílů. Novými destinacemi jsou jihoitalská města Palermo, Catania, Brindisi a Lamezia Terme. Denně bude Helvetic.com létat nově do Neapole, Valencie, Malagy a Palma de Mallorky.

Štítky