Helvetic rozšiřuje síť o nové destinace

09.05.2004 - EvropaŠvýcarské nízkonákladové aerolinie Helvetic oznámily, že začnou v červenci létat do dvou nových destinací ve Španělsku. Od 1. července budou letouny společnosti denně přistávat v Alicante na Costa Blanka a v Palma de Mallorka na Baleárských ostrovech. Helvetic nyní létá ve Španělsku do Malagy a Valencie a tyto španělské turistické destinace patří údajně k nejúspěšnějším cílům v síti společnosti. Již 14. května přibude na mapě destinací další španělský cíl - Madrid, kam bude otevřena dříve ohlášena linka (5x týdně, od 11. června 6x týdně). Další novou destinací se stane od 11. června Amsterdam (12x týdně). Naopak vzhledem k nízké poptávce byly 9. května zastaveny lety do Bruselu.

Společnost Helvetic je zajímavá tím, že nabízí všechna místa v letadle za jednotnou cenu - 99 euro za jednosměrný let. Každý jedenáctý let u společnosti je zdarma. Podle dřívější tiskové informace činilo vytížení letadel Helvetic v letošním březnu pouhých 34 %. Poptávka po službách společnosti však neustále roste, v březnu se například vytížení zvýšilo o 5 % oproti únoru.

Do konce června by měla společnost rozšířit svůj letadlový park o další tři letouny Fokker 100. Celkem se tak bude flotila skládat ze sedmi strojů F100 a jednoho MD-83. Jeden letoun má od poloviny května sloužit jako rezervni tak, aby bylo možné eliminovat na minimum případná zpoždění.

Štítky