Helvetic Airways obnoví flotilu letouny Embraer E190-E2

19.07.2018 - EvropaŠvýcarská letecká společnost Helvetic Airways uzavřela na aerosalónu ve Farnborough předběžnou objednávku (LoI) na dodávku 12 letadel Embraer E190-E2. Součástí dohody jsou také předkupní práva na dalších 12 kusů E190-E2 s možností změny na větší typ E195-E2. V případě využití všech předkupních práv dosahuje hodnota kontraktu výše 1,5 miliardy dolarů. Ke konečnému potvrzení objednávky by mělo dojít během několika příštích měsíců.


Embraer E190-E2 v barvách Helvetic Airways (foto: Embraer)

První objednaný Embraer E190-E2 má být dodán příští rok na podzim. Dodávka letadel pak bude probíhat do roku 2021. Ve flotile Helvetic Airways objednané Embraery E190-E2 postupně nahradí 5 letadel Fokker 100 a 7 strojů E190. Objednávka tak znamená unifikaci flotily společnosti, kdy dojde ke snížení počtu provozovaných typů ze dvou na jeden.


Dohoda umožňuje v rámci předkupních práv objednat i větší Embraery E195-E2 (foto: Embraer)

Předkupní práva dávají švýcarskému dopravci možnost rozšířit svou flotilu až na dvojnásobek. Helvetic Airways neplánuje zařazení větších letadel od Airbusu či Boeingu. Sama společnost sebe považuje za regionální aerolinii a tak by tomu mělo zůstat i v příštích letech.

Součástí byznys strategie Helvetic Airways jsou vedle vlastních pravidelných linek také charterové lety a ACMI pronájmy letadel. Pravidelné linky směřují ze Švýcarska zejména do turistických destinací zejména v oblasti Středozemního moře. V současnosti létají čtyři letouny formou ACMI pronájmu pro Swiss International Air Lines. Dva Fokkery 100 létají v letní sezóně na linkách Lufthansy z Mnichova.

Štítky