Green Airlines v zimě otevřou nové linky po Německu

08.09.2021 - EvropaNěmecká společnost Green Airlines rozšíří v zimní sezóně 2021/22 svou nabídku o několik nových linek. Od 14. února 2022 bude aerolinie nově létat z letiště Karlsruhe/Baden Baden do Berlína. Linka bude provozována čtyřikrát týdně. Další novinkou jsou linky z letiště Weeze u Düsseldorfu od stejného data. Z tohoto severoněmeckého letiště společnost nabídne pravidelné lety do Mnichova (6x týdně), Berlína (4x týdně) a na ostrov Sylt (2x týdně). Lety mají být operovány letouny ATR 42/72.

Upoutávka na novou linku Green Airlines z Weeze do Berlína (zdroj: green-airlines.com)

„Blízkost letiště Weeze u Nizozemí nám umožňuje rozšířit naši přítomnost nejen v Německu, ale také v Nizozemí. Jsme rádi, že můžeme lidem z tohoto regionu nabídnout výběr letů do destinací v Německu, které jsou šetrné ke klimatu,“ uvedl Stefan Auwetter, zakladatel a ředitel společnosti Green Airlines k novým linkám z letiště Weeze.

Green Airlines zahájily provoz letos 26. března, když zahájily lety na lince z Paderbornu na ostrov Sylt. Vzhledem k tomu, že společnost je tzv. virtuální aerolinií, byly samotné lety zprvu zajišťovány francouzskou společností Chalair. V dubnu pak Green Airlines oznámily, že se dohodly na provozu letů s German Airways. Tato spolupráce však nečekaně skončila začátkem srpna poté, co Green Airlines zrušila plánované lety do destinací u Středozemního moře.

Green Airlines se prezentuje jako zelená aerolinie ohleduplná ke klimatu. Podle svých webových stránek společnost kompenzuje kompletně emise svých letů. Německý server Airliners.de v polovině srpna však informoval o nesrovnalostech v prezentovaných ekologických projektech.

Témata