Germanwings pravděpodobně čeká třídenní stávka

27.12.2019 - EvropaOd půlnoci ze 29. na 30. prosince svolávají odboráři UFO ke třídenní stávce omezené na Germanwings, dceřinou společnost Lufthansy. Toto rozhodnutí dnes oznámil mluvčí odborové organizace UFO Daniel Flohr na kanálu Youtube.

Mluvčí odborové organizace UFO Daniel Flohr zdůvodňuje výzvu ke stávce (zdroj: UFO/YouTube)

To, že stávka je omezena jen na jednu dceřinou společnost Lufthansy odůvodnil tím, že vyhlídky zaměstnanců společnosti Germanwings do budoucna vůbec nejsou dobré. To se ukázalo i v průběhu podzimních jednání s představiteli Lufthansy.

Flohr viní Lufthansu ze zdržovací taktiky a sabotáží při realizaci dohod o tarifních mzdách uzavřených během jednání na podzim do praxe. Jako příklad destruktivního chování managementu Lufthansy uvádí Florh odvolání šéfky personálního oddělení Bettiny Volkensové. Ta byla zastáncem smířlivého postoje Lufthansy k problémům předkládaným odborovou organizací UFO. Avšak s účinností od 1. ledna 2020 byla vedením Lufthansy ze své funkce odvolána. Podle Flohra rovněž poslední návrhy mediátorů sporu, pánů Franz-Jürgen Weise a Mathias Platzecka, nebyly vůbec Lufthansou vyslyšeny.

(ilustrační foto: UFO)

Proto se odboráři rozhodli ke krajnímu kroku stávky. Její rozsah však omezují jen na jednoho dopravce a včas termín stávky komunikují, tak aby postižení cestující mohli změnit své rezervace na jiný termín nebo jiného dopravce. Zároveň však hrozí opakováním stávky i změnou jejího rozsahu pokud ani tento krok nedonutí změnit vedení Lufthansy své stanovisko k tarifním jednáním.

Témata