Germanwings opět létají z berlínského letiště Tegel

30.10.2012 - EvropaNěmecká nízkonákladová společnost Germanwings přesunula s novým zimním letovým řádem všechny své lety z berlínského letiště Schönefeld na Tegel. Cílem je dosáhnout ještě efektivnějšího propojení nabídky letů Germanwings a mateřské Lufthansy, která na Tegel rovněž létá. Tato změna by měla přinést výhody cestujícím, kteří nyní budou moci na Tegelu plynule přestupovat mezi lety obou společností.

Germanwings začaly létat do Berlína před deseti lety. Let z Kolína nad Rýnem do Berlína-Tegel byl jedním z prvních letů, který společnost v první den provozu 27. října 2002 vykonala. Později byly lety přesunuty na Schönefeld, který se postupně vyprofiloval jako letiště zaměřené na nízkonákladovou dopravu.

Germanwings plánuje v zimním letovém řadu provozovat z Tegelu celkem 108 letů týdně. Společnost je důležitou součástí restrukturalizačních plánů Lufthansy. Začátkem příštího roku mají být na Germanwings převedeny všechny lety Lufthansy ze sekundárních hubů v Německu. Samotná Lufthansa se chce koncentrovat na lety z hlavních základen ve Frankfurtu a v Mnichově.

Témata