FlyBosnia zahájila pravidelné lety na Blízký východ

04.06.2019 - EvropaNová letecká společnost FlyBosnia z Bosny a Hercegoviny zahájila o víkendu pravidelné lety na Blízký východ. V neděli odstartoval z mezinárodního letiště v Sarajevu první let do Rijádu v Saúdské Arábii. Linka je provozována denně letounem Airbus A319 pro 138 cestujících. Dnes aerolinie otevře novou linku ze Sarajeva do Kuvajtu, kam již dříve vypravila několik charterových letů. Toto spojení bude provozováno třikrát týdně s A319.

Flybosnia - Airbus A319 (foto: NeXtro/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Novinkou jsou další dvě destinace v Saúdské Arábii. Od 11. června bude FlyBosnia létat do Gassimu a od 15. června do Džiddy. Do obou cílů bude společnost létat jednou týdně s A319. Vedle letů na Blízký východ společnost plánuje otevření linek do vybraných evropských měst. Nejčastěji jsou jako možné cíle zmiňovány Londýn, Paříž, Frankfurt a Řím. FlyBosnia v současnosti provozuje dva starší Airbusy A319. Podle informací serveru Ex-YU Aviation má společnost zařadit do flotily další dva A319.

Společnost založila saúdskoarabská skupina Al Shiddi Group, která působí v řadě oborů od stavebnictví, přes zemědělství až po cestovní ruch. Firma působí také v Bosně a Hercegovině, kde investovala do obchodního centra a hotelu.

Štítky