FlyBosnia převzala první letoun

30.12.2018 - EvropaNová letecká společnost FlyBosnia má od 22. prosince první letadlo. Jedná se o šestnáct let starý Airbus A319 (E7-FBA) pronajatý od leasingové společnosti AerCap. Společnost nyní čeká na vydání osvědčení leteckého provozovatele bosensko-hercegovinským leteckým úřadem BHDCA.

https://www.facebook.com/BosniaFly/photos/pcb.298077054157835/298076910824516/?type=3&theater

FlyBosnia - Airbus A319 (foto: FlyBosnia/Facebook)

FlyBosnia původně plánovala zahájit letos v červnu lety ze Sarajeva do Rijádu. Zahájení provozu však bylo odloženo, protože se aerolinii nepodařilo získat potřebné osvědčení a další povolení.

Vedle letů do Rijádu plánuje společnost zahájit linky do vybraných evropských destinací. Nedávná prezentace společnosti jako možné destinace uvádí Londýn, Paříž, Frankfurt, Řím a Moskvu. Dalšími cíli na Blízkém východě se mohou stát Džidda, Bahrajn, Doha a Kuvajt. V horizontu šesti až dvanácti měsíců má aerolinie převzít druhý Airbus A319.

Přílet prvního letounu FlyBosnia do Sarajeva (zdroj: Sarajevo International Airport/YouTube)

Společnost FlyBosnia založila saúdskoarabská skupina Al Shiddi Group, která působí v řadě oborů od stavebnictví, přes zemědělství až po cestovní ruch. Skupina působí v Bosně a Hercegovině od roku 2006 a investovala zde například do obchodního centra Sarajevo City Center či hotelu Bristol.

Témata