FlyBosnia začne létat do Londýna

30.08.2019 - EvropaLetecká společnost FlyBosnia otevře příští měsíc svou první evropskou linku. Od 24. září 2019 bude tento bosenskosrbský dopravce nově létat ze Sarajeva na londýnské letiště Luton. Linka bude provozována třikrát týdně letounem Airbus A319 pro 150 cestujících. Během příštích dvanácti měsíců pak chce společnost začít létat do Londýna denně. FlyBosnia dále uvedla, že letenky do Londýna nabízí za ceny od 11 eur.

Flybosnia - Airbus A319 (foto: NeXtro/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Hlavní město Bosny a Hercegoviny tak získá po jedenácti letech opět přímé letecké spojení s britskou metropolí. Naposledy mezi Sarajevem a Londýnem létaly British Airways. Provoz linky, která byla operována třikrát týdně, byl ukončen v říjnu 2008.

Fly Bosnia koncem loňského roku převzaly první Airbus A319 a letos v květnu si pronajaly od AerCap druhý letoun stejného typu. Začátkem července zahájily provoz, když otevřely pravidelnou linku ze Sarajeva do Rijádu v Saudské Arábii. V dalších dnech pak aerolinie zahájila pravidelné lety do Kuvajtu, Džiddy a Gassimu.

Společnost uvedla, že do konce roku lze očekávat otevření pravidelných linek do Říma a Paříže. V letošním roce plánuje FlyBosnia, že přepraví okolo 100 tisíc cestujících.

Fly Bosnia byla založena saúdskoarabskou skupinou Al Shiddi Group působící v řadě oborů od stavebnictví přes zemědělství až po cestovní ruch. V Bosně a Hercegovině tato skupina investovala také do obchodního centra a hotelu.

Témata