Firma bývalého šéfa Boeingu Muilenburga chce investovat do kanadského ultra low-costu

02.11.2022 - USA & KanadaKanadská ultra nízkonákladová společnost Flair Airlines podle agentury Bloomberg jedná o spojení s New Vista Acquistion Corp., za kterou stojí bývalý šéf Boeingu Dennis Muilenburg. S akciemi New Vista Acquistion se od loňského roku obchoduje na burze NASDAQ. Vstup na burzu firmě vynesl 276 milionů dolarů, které má k dispozici pro své investice. Případná fúze by znamenala přivedení Flair Airlines na burzu.

Flair Airlines zahájily provoz v roce 2017 po reorganizaci dřívější charterové aerolinie Flair Air. V roce 2018 získala podíl ve společnosti americká investiční firma 777Partners a kanadská aerolinie se stala její dceřinou společností.

Boeing 737 MAX společnosti Flair Airlines (foto: AeroMcFly220/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

V první polovině letošního roku musely Flair Airlines upravit strukturu svých akcionářů. Ukázalo se, že nadpoloviční podíl zahraničních akcionářů odporuje kanadským zákonům. V současnosti drží kanadští investoři 58 % akcií, 777Partners drží jen 25% podíl. Letos v červnu Canadian Transportation Agency (CTA) rozhodla, že Flair Airlines splňují požadavky zákonů ohledně podílu kanadských vlastníků.

Flair Airlines sídlící v Edmontonu v současnosti létají s flotilou 19 Boeingů 737 MAX 8 a tří 737-800 do 36 destinací v Kanadě, USA a v Mexiku.

Dennis Muilenberg rezignoval na svou funkci prezidenta a výkonného ředitele Boeingu v prosinci 2019. Důvodem bylo vyšetřování dvou havárií letadel Boeing 737 MAX a snaha obnovit reputaci Boeingu.

Témata