Ultra low-costu Flair Airlines byla zabavena čtyři letadla

12.03.2023 - USA & KanadaKanadská nízkonákladová společnost Flair Airlines přišla v sobotu ráno o čtyři letadla Boeing 737 MAX 8. Ta byla zabavena na příkaz leasingové firmy Airborne Capital kvůli prodlení s platbami. Dvě letadla byla zabavena na letišti v Torontu, jedno v Edmontonu a jedno na letišti Waterloo Regional. Aerolinie byla kvůli tomu nucena zrušit některé plánované lety.

Flair Airlines - Boeing 737 MAX (foto: AeroMcFly220/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Podle prohlášení Flair Airlines je odebrání letadel leasingovou firmou extrémní a neobvyklé. Letecká společnost celou věc označuje za obchodní spor. Podle kanadského serveru Global News byly platby za pronajatá letadla opožděny o pouhých pět dnů.

Letecká společnost se omluvila postiženým cestujícím za zrušení letů a nabídla jim možnost přebukování na jiný let Flair Airlines nebo let s jinou aerolinií bez dodatečných nákladů. Dopravci se nakonec podařilo zaktivovat tři náhradní letadla, která zajistila další lety.

Společnost Flair Airlines zahájila provoz v roce 2017. V současnosti létá z několika kanadských základen do 35 destinací v Kanadě, USA a Mexiku. Flotila společnosti se dosud skládala z devatenácti Boeingů 737 MAX 8 a tři 737-800. Flair Airlines si letadla pronajímal od 777 Partners (jeden z akcionářů), Airborne Capital a Zephyrus Aviation Capital.

Témata