Finnair zahájil dálkové lety na druhé letiště v Tokiu

08.11.2022 - EvropaLetecká společnost Finnair létá od 30. října na nové dálkové lince z Helsinek na letiště Haneda v Tokiu. Linka je zajímavá tím, že se po letišti Narita jedná o druhé letiště v japonském hlavním městě, které společnost obsluhuje přímými lety z Finska. Nová linka na letiště Haneda je provozována denně letouny Airbus A350-900.

Zahájení nové linky do Tokia na letišti v Helsinkách (foto: Finnair)

Kvůli uzavření ruského vzdušného prostoru musí letouny Finnair létat po výrazně delší trase. Po startu z Helsinek letouny zamíří na jih přes Polsko, Slovensko a Rumunsko letí dále nad Tureckem, kavkazskými a středoasijskými republiky a poté nad Čínou. Trasa je tak zhruba o 45 % delší než, když by letoun přeletěl přes Rusko.

Spojení na tokijské letiště Narita bude během platnosti zimního letového řádu provozováno dvakrát týdně. Dříve Finnair létal na toto letiště denně. Na tuto linku jsou v prodeji jen letenky do konce března 2023, kdy končí zimní letový řád.

Letiště Haneda leží oproti Naritě blíže k centru japonské metropole, nachází se jen 15 kilometrů od středu Tokia. V porovnání s Naritou má také širší nabídku vnitrostátních linek po Japonsku.

Po uzavření ruského vzdušného prostoru v rámci recipročních sankcí byl Finnair nucen v březnu seškrtat své dálkové lety do Japonska a také Jižní Koreje. V letní sezóně z původně plánovaných šesti destinací společnost létala jen linka na letiště Tokio-Narita. Nyní v zimní sezóně bude společnost létat do dvou cílů v Japonsku.

(foto: Finnair)

Témata