Finnair pozastavuje dálkové linky do Hongkongu a Ósaky

09.03.2022 - EvropaLetecká společnost Finnair se řadí mezi aerolinie, kterých se uzavření ruského vzdušného prostoru výrazně dotklo. Finský dopravce, který se výrazně zaměřuje na dálkové lety do východní Asie, byl kvůli nové situaci způsobené válkou na Ukrajině nucen provést změny ve svém letovém řádu.

Finnair až do konce dubna pozastavil provoz dálkových linek z Helsinek do Hongkongu a Ósaky. Společnost uvedla, že růst cen za přepravu nákladu, ji umožňuje pokračovat v provozu linek do Šanghaje a Soulu, přestože je nutné oblétat Rusko. Od 10. března bude linka do Šanghaje provozována jednou týdně, do Soulu pak třikrát týdně. Doba letu u obou destinací se prodlouží na 12-14 hodin v závislosti na směru. Trasa obou linek bude oblétat ruský vzdušný prostor z jihu, zpáteční let ze Soulu do Helsinek pak lze vést i severní trasou.

(ilustrační foto: Finnair)

„Snažíme se našim zákazníkům nabídnout spojení mezi Evropou a Asií v rozsahu, v jakém je to v této náročné situaci možné,“ uvedl Ole Orvér, obchodní ředitel Finnairu. Vyhýbaní se ruskému vzdušnému prostoru znamená pro společnost vedle prodloužení letu také zvýšené náklady na palivo, personál a navigační poplatky.

I další asijské linky Finnairu musí obcházet vzdušný prostor Ruska. Linka na tokijské letiště Narita bude provozována čtyřikrát týdně. Linky do Bangkoku, Dillí, Phuketu a Singapuru se vyhýbají Rusku jižní trasou.

Finnair informoval cestující o změnách jejich letů e-mailem a SMS zprávou. Pokud jim nevyhovuje úprava letového řádu mohou si změnit termín letu nebo požádat o vrácení peněz.

Témata