Finnair začne létat do Vratislavi

16.06.2023 06:00 - EvropaLetecká společnost Finnair ve svém včerejším tiskovém prohlášení oznámila, že příští rok začne létat ze své základny v Helsinkách do slezské Vratislavi (polsky Wrocław, německy Breslau, slezskoněmecky Brassel). Létat sem plánuje denně od 2.4.2024. Vratislav je město s 673 tisíci obyvateli ležící v jihozápadním Polsku, sídlo Dolnoslezského vojvodství a historické hlavní město Slezska. Vzhledem k relativní blízkosti Vratislavi severním částem České republiky, do budoucna umocněné plánovaným propojením dálnic D11 a S3, může být tato informace zajímavá i pro některé tuzemské cestovatele.

Kromě Vratislavi, zcela nové destinace v síti Finnairu, se letecká společnost vrátí také k obsluze Gdaňsku, kam již dříve létala. Do Gdaňsku plánuje Finnair od 31.3.2024 létat 10x týdně.

A do třetice zpráv o polském trhu, Finnair rovněž navýší frekvence letů do Krakova, kam aktuálně létá 7x týdně. Nově jej bude obsluhovat 20ti spojeními týdně. Tedy namísto jednoho letu denně budou s výjimkou jednoho dne do Krakova lety denně hned tři.

Další frekvence na stávající spojeních Finnair navýší též nejvíce do Stockholmu-Arlandy (o 8 letů týdně), Hamburku (o 7 letů) a Düsseldorfu (o 6 letů). O tři lety týdně pak Finnair posílí spoje do Bergenu, Berlína, Manchesteru a Tromsø. Dva lety týdně navíc se od letního letového řádu roku objeví v Ósace a Tokiu-Naritě. Nové frekvence má mít též linka do Billundu, Edinburghu a Trondheimu.

Airbus A330-302 s registrací OH-LTM na letišti Stockholm-Arlanda, únor 2023 (autor: Mitchul Hope, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata