Finnair kvůli Rusku seškrtal lety do Japonska a Jižní Koreje, přidává Bombaj

25.03.2022 - EvropaLetecká společnost Finnair dnes informovala, že aktualizovala svůj letní letový řád. Kvůli uzavření ruského vzdušného prostoru společnost výrazně seškrtala plánované lety do Japonska. Podle původních plánů měl finský dopravce v létě létat z Helsinek na tokijská letiště Narita a Haneda, do Ósaky, Nagoji, Sappora a Fukuoky. Po aktualizaci zůstala v letovém řádu jen denní linka do Tokia-Narity. Do ostatních pěti japonských destinací Finnair své lety do dalšího oznámení pozastavil. Z původních 40 letů týdně do Japonska tak po aktualizaci zůstalo jen sedm letů za týden.

Finnair - Airbus A350-900 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Finský dopravce rovněž oznámil, že odkládá zahájení nové dálkové linky do Pusanu. Do tohoto druhého největšího města v Jižní Koreji plánoval zahájit lety již na jaře 2020. Kvůli vypuknutí pandemie koronaviru byl start linky odložen. Vloni na podzim pak oznámil, že lety budou zahájeny letos na jaře.

Finnair dále oznámil, že nově začne létat do indického Bombaje. Linka bude provozována od července třikrát týdně s letouny Airbus A350. Bombaj bude po Dillí druhou destinací společnosti v Indii. Prodej letenek do Bombaje má být zahájen 5. dubna. Finnair je v tomto týdnu druhým evropským dopravcem, který začne létat do tohoto indického města, včera oznámil novou linku do Bombaje polský LOT.

Témata