Eurowings spustil webové stránky v češtině

25.10.2021 - Česká republikaNěmecká nízkonákladová aerolinie Eurowings dnes oznámila spuštění svých webových stránek v češtině. Stalo se tak jen několik dnů před zahájením provozu nové základny společnosti v Praze. Čeští cestující si tak mohou nyní rezervovat letenky ve svém jazyce na adrese eurowings.com/cz.html. Vedle rezervačního systému je v českém jazyce kalendář výhodných letů, přehled destinací a letů, online odbavení a další potřebné informace.

(ilustrační foto: Eurowings)

Eurowings od spuštění rezervací na lety z Prahy již prodal několik tisíc letenek, a to jak individuálním cestujícím, tak i místním cestovním kancelářím. Společnost v polovině října uvedla, že mezi nejčastěji rezervované lety Eurowings z Prahy zatím patří Tenerife, Fuerteventura a Málaga. Zájem je také o linky z Prahy do Atén, Barcelony a Kodaně. Provoz prvních linek Eurowings z Prahy má být zahájen v neděli 31. října, kdy se uskuteční první let z Prahy do Bristolu.

Eurowings bude zprvu na pražském letišti bázovat dva letouny, se kterými nabídne přímé lety z Prahy do čtrnácti destinací. Do léta 2022 pak Eurowings umístí do Prahy ještě třetí letoun. Společnost oznámila, že v Praze najme místní posádky. Toto oznámení se setkalo s obrovským zájmem, což překvapilo manažery společnosti. O přibližně stovku pozic se ucházelo více než šest tisíc kandidátů. Nábor byl zahájen koncem léta a týká se pozic pilotů a palubních průvodčích na letech z Prahy.

Ukázka webových stránek Eurowings v českém jazyce (zdroj: eurowings.com)

Témata