Eurowings prodal již tisíce letenek na nové lety z Prahy, nejpopulárnější jsou Kanárské ostrovy

12.10.2021 - Česká republikaTři týdny před ostrým startem základny Eurowings v Praze hlásí německý dopravce, že již prodal tisíce letenek na nové linky, jak v rámci individuálního prodeje, tak prostřednictvím cestovních kanceláří. Eurowings zahájí provoz své pražské základny v neděli 31. října 2021 a zprvu nabídne cestujícím čtrnáct nových linek z Prahy. Hned první den základny mají být zahájeny lety společnosti z Prahy na Fuerteventuru a do Bristolu.

Eurowings - Airbus A320 (foto: Oliver Roesler/Eurowings)

Podle Eurowings jsou v současné nabídce pro podzimní a zimní období nejpopulárnější Kanárské ostrovy a jižní Španělsko. Mezi nejčastěji rezervované lety Eurowings z Prahy zatím patří Tenerife, Fuerteventura a Málaga. Zájem je také o linky z Prahy do Atén, Barcelony a Kodaně.

„Velmi nás těší, že naše nová nabídka byla přijata s takovým ohlasem. Potvrzuje se tak, že jsme se rozhodli správně pro velmi atraktivní Prahu,“ uvedl Jens Bischof, generální ředitel společnosti Eurowings. Bischof přislíbil, že Eurowings přinese na český trh výhodné cenové nabídky, ale především silnou orientaci na přání zákazníka a kreativní řešení.

Destinace, které bude Eurowings obsluhovat svými linkami z Prahy (zdroj: Eurowings)

Zájemci o linky Eurowings z Prahy mohou rezervovat lety prostřednictvím webových stránek společnosti, mobilní kanceláře a cestovních kanceláří. Letenky začínají na necelých 30 eurech (764 korun). Eurowings informoval, že brzy spustí českou mutaci svých stránek, tak aby bylo možné rezervovat všechny spoje v českém jazyce.

Eurowings na svůj start v Praze upozorňují rozhlasovou a televizní reklamou. Společnost uvedla, že je první aerolinií v České republice, která se vrátila k rozhlasovým a televizním reklamám po pandemii koronaviru. Po Praze jsou rovněž k vidění reklamy společnosti i na zastávkách městské hromadné dopravy. Eurowings hodlá investovat do reklamní kampaně podporující start v Praze napříč různými reklamními kanály částku jednoho milionu eur (25,4 milionů korun).

TOP 5 destinací Eurowings z Prahy:

  • Tenerife
  • Fuerteventura
  • Barcelona
  • Malaga
  • Kodaň

Témata