Eurowings se ve Vídni pomalu stahuje z trhu

08.01.2020 - EvropaV rámci nové strategie Lufthansa Group se aktivity nízkonákladového Eurowings ve Vídni pomalu přeskupují pod křídla Austrian Airlines. Rakouský dopravce si tak od Eurowings pronajme několik letadel, převezme bývalé destinace Eurowings a za úkol dostal soustředit se více na to co jej odlišuje od nízkonákladové konkurence, na síťový model s hlavním hubem ve Vídni. Proto Austrian ve Vídni přebírá od Eurowings destinace jako je Řím, Barcelona nebo Norimberk.

Eurowings zajišťuje své lety z Vídně prostřednictvím své rakouské pobočky Eurowings Europe (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nyní ovšem došlo k situaci, že Lufthansa Group vyklízí pozice na jedné typické dovolenkové destinaci s významnější poptávkou, lince do Palma de Mallorca. Do španělského letoviska létá z Vídně denně kromě Eurowings také Laudamotion a Level. Od letního letového řádu však Eurowings jako dopravce na této lince nefiguruje a zároveň Austrian na rozdíl od jiných přebíraných destinací od Eurowingsu tuto destinaci zatím v nabídce přímého spojení v letním letovém řádu nemá.

Možná se jedná o předzvěst toho, že v této letní sezóně se někteří dopravci budou záměrně vyhýbat linkám kde panuje silná konkurence. Společně s vlivem uzemnění typu Boeing 737 MAX by tak nabídky superlevných letenek z Vídně by tak mohly být letos mnohem více vzácnější než tomu bylo v loňském roce.

Témata