Etihad spustil novou linku do Vídně

19.07.2021 - EvropaV neděli 18.7. zahájil Boeing 787-9 Dreamliner v barvách společnosti Etihad provoz na nové lince EY147 mezi Abú Dhabí a Vídní. O plánu spustit tuto linku jsme informovali zde. Letadlo létá v konfiguraci pro 28 cestujících v obchodní a 262 v ekonomické třídě.

"Poté, co jsme tento měsíc úspěšně začali létat na Santorini a do Malagy, je nyní Vídeň 65 destinací naší stále se rozvíjející sítě destinací a jsme přesvědčeni, že i tato linka bude úspěšná", prohlásil Tony Douglas, CEO společnosti Etihad.

Rovněž CEO vídeňského letiště, Julian Jäger, novou linku přivítal slovy: "Vítáme Etihad, novou leteckou společnost, která začala létat na vídeňské letiště. Etihad je silný dopravce s velkou sítí obsluhovaných destinací a jsme potěšeni, že se Vídeň stane jednou z nich. Spojené arabské emiráty jsou pro rakouský cestovní ruch důležitým trhem a nové letecké spojení je pozitvním impulzem pro další růst vzájemné turistiky."

Cestující mezi oběma zeměmi, kteří mají alespoň 14 dnů ukončené očkovaní nemusí absolvovat ani v jedné zemi povinnou karanténu. Navíc vešekerý palubní personál společnosti Etihad je 100% proočkován. Etihad byl první leteckou společností, která svůj personál naočkovala a rovněž první, která po pasažérech vyžadovala PCR testy před odletem.

foto k prvnímu letu linky Abú Dhabí - Vídeň (zdroj: Etihad)

Témata