Etihad Airways potvrdily objednávku nákladních letadel Airbus A350F

03.08.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Etihad Airways dnes potvrdila svou objednávku sedmi letadel Airbus A350F. Závazná objednávka navazuje na předběžné memorandum podepsané letos v únoru na aerosalonu v Singapuru. Termín dodávek objednaných letadel nebyl zveřejněn.

Podle generálního ředitele Etihad Aviation Group Tonyho Douglase přinesou letouny A350F dodatečnou kapacitu v nákladní přepravě, která zažívá v posledních dvou letech nebývalý růst. V současnosti nákladní divize Etihad Cargo provozuje pět letadel Boeing 777F. Etihad Airways objednaly již dříve 20 Airbusů A350-1000, z nich zatím bylo pět dodáno. Společnost tyto letouny nasadila na komerční lety letos koncem března.

Vizualizace Airbusu A350F v barvách Etihad Cargo (foto: Airbus)

Společnost Etihad Airways rovněž potvrdila dlouhodobou smlouvu na službu Flight Hour Services (FHS) od Airbusu pro flotilu letadel A350. Jedná se o komplexní službu dodávek součástek a údržby letadel s pevnou hodinovou sazbou. Etihad jsou první blízkovýchodní aerolinii, která se rozhodla objednat službu FHS od Airbusu.

Vedle toho se společnost rozhodla také pro službu Skywise Health Monitoring. Ta monitoruje stav letadel v reálném čase včetně letu a umožňuje tak snížit čas potřebný na případnou neplánovanou údržbu.

S novým kontraktem má Airbus objednávky na A350F od šesti zákazníků, které závazně objednaly celkem 31 letadel.

Témata