Etihad Airways plánují obnovit lety s cestujícími začátkem května

20.04.2020 - Asie & AustrálieLetecká společnost Etihad Airways chce od začátku příštího měsíce v omezené podobě obnovit pravidelné lety s cestujícími. Plán podléhající schválení vládou počítá s redukovaným provozem od 1. května do 30. června 2020. Společnost počítá s tím, že v postupných krocích by byl provoz rozšiřován až by se vrátil k běžnému letovému řádu, jak byl před vypuknutím pandemie koronaviru plánován.

Etihad Airways - Boeing 787 Dreamliner (foto: Etihad Airways)

Plán na postupném obnovení pravidelných letů bude samozřejmě záviset na vývoji ve světě a také na tom, jak jednotlivé vlády budou odstraňovat přijaté restrikce pro cestování. Společnost minulý týden potvrdila zahájení nové linky do Vídně od 1. července 2020. Arabský dopravce počítá s původně plánovanými denními lety do rakouské metropole.

V současnosti Etihad Airways provozují jen repatriační lety zajišťující vycestování cizinců ze Spojených arabských emirátů a návrat Emiráťanů zpět domů. Vypravovány jsou rovněž mimořádné nákladní lety zajišťující přepravu potřebných léků a zdravotnického materiálu do Abú Dhabí. Společnost se rovněž ve větší míře věnuje údržbě letadel od drobných oprav až po výměny motorů.

Témata