Etihad Airways nabídne novou linku na Krétu

24.02.2022 - Asie & AustrálieBlízkovýchodní dopravce Etihad Airways nově zařadí do své sítě populární řecký ostrov Kréta. Od 15. června bude společnost provozovat pravidelné lety z Abú Dhabí do Heraklionu. Nová sezónní linka bude létaná dvakrát týdně letouny Airbus A320. V letošní letní sezóně to bude jediné pravidelné spojení ze Spojených arabských emirátů na ostrov Kréta.

Jachetní přístav v Heraklionu, největším městě na ostrově Kréta (foto: wonderland62/Pixabay)

Společnost rovněž počítá s návratem svých sezónních linek do turistických destinací, které byly provozovány v předchozích letech. Jedná se o linky z Abú Dhabí do Malagy (2x týdně B787 od 15. června), na Santorini (3x týdně A320 od 16. června) a Zanzibar (3x týdně A320 od 17. června).

Dovolenkové cíle v Evropě jsou u turistů z Blízkého východu v posledních letech stále více oblíbené. V létě budou Etihad Airways létat hned do tří destinací v Řecku – Atén, Heraklionu a na Santorini. Na rozdíl od minulosti nebudou Etihad provozovat lety na řecký ostrov Mykonos. Linku má však v nabídce nízkonákladová aerolinie Wizz Air Abu Dhabi, nicméně letenky na léto nejsou nyní v prodeji.

Témata