Ethiopian Airlines obnoví pravidelné lety do Atén

01.10.2019 - AfrikaPo 18 letech začnou opět létat do řecké metropole Ethiopian Airlines. Podle serveru Routes Online bude mít od 13. prosince v Aténách mezipřistání jejich pravidelná linka do Moskvy. Na místo dosavadního Boeingu 737-800 nasadí etiopský dopravce na lety do Atén a Moskvy větší Boeing 787-8 Dreamliner v konfiguraci pro 270 cestujících. Linka bude provozována stejně jako dosavadní spojení do Moskvy třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v pátek.

Ethiopian Airlines - Boeing 787 Dreamliner (foto: John Taggart/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Původně chtěly Ethiopian Airlines létat do Moskvy přes Istanbul, kam zahájily lety na podzim 2016. Společnosti se však nepodařilo získat souhlas tureckých úřadu s prodloužením linky do Moskvy a tak vloni v prosinci otevřela non-stop spojení z Addis Abeby na moskevské letiště Domodědovo. Do ruské metropole se tehdy Ethiopian Airlines vrátily po 27 letech.

Atény nejsou jedinou novou destinací etiopského dopravce do konce letošního roku. Ethiopian Airlines začnou od 12. října létat do Ammánu v Jordánsku, od 27. října do Bangalore v Indii a 16. prosince 2019 do Houstonu v USA (tato linka bude provozována s mezipřistáním v Lomé v Togu).

Témata