Ethiopian Airlines navýší pravidelné lety do Vídně

22.08.2023 21:23 - AfrikaEtiopský národní letecký dopravce navýší počet svých letů do Rakouska. Od začátku zimního letového řádu bude létat Ethiopian Airlines mezi Addis Abebou a Vídní sedmkrát týdně. Společnost se tak vrací na frekvence letů před vypuknutím pandemie koronaviru.

Čtyři ze sedmi rotací budou dále pokračovat z vídeňského letiště do Kodaně. Na letu mezi Vídní a Kodaní je zajímavé, že etiopský dopravce má pro tento úsek tzv. 5. svobodu, což znamená, že může prodávat letenky i jen mezi těmito dvěma městy. Podle rezervačního systému Ethiopian Airlines lze jednosměrné letenky z Vídně do Kodaně zakoupit za 54 eur (1300 korun). Vzhledem k tomu, že společnost na linku nasazuje na tuto linku Boeing 787 Dreamliner, může se jednat pro letecké fanoušky z Česka pravděpodobně o nejlevnější možnost, jak se proletět tímto typem.

Ethiopian Airlines - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Zbylé tři rotace týdně budou pokračovat dále z Vídně do Bruselu. Na tyto lety již společnost nemá 5. svobodu a nemůže tak prodávat letenky na evropský úsek.

Na všechny lety do Vídně budou Ethiopian Airlines nasazovat Boeing 787-9 Dreamliner o kapacitě 315 cestujících. Letadlo létá v uspořádání do dvou tříd přičemž 30 míst je v byznys třídě a dalších 285 míst v ekonomické třídě.

Ethiopian Airlines mají jedno z nejlepších pokrytí destinací na evropském kontinentu. Přestože firma Skytrax vyhodnotila etiopskou společnost jako čtyřhvězdičkovou aerolinii, zkušenosti cestujících s tímto dopravcem jsou značně rozporuplné. Přes moderní flotilu poskytnutý servis často zaostává za očekáváními.

Témata